Get Adobe Flash player

Reiki

 

              "Nemoc je projevem emocí a myšlenek"

 


     Historie reiki

Historie reiki je stará několik tisíc let a touto metodou pravděpodně léčili Budha i Ježíš. V minulosti se reiki předávalo pouze vyvoleným, většinou z otce na syna. Moderní dějiny reiki začínají v polovině 19.století, kdy se v Japonsku narodil zakladatel reiki systému - Mikao Usui. Mikao Usui před znovuobjevením reiki hodně studoval. Přemýšlel o tom, zda by bylo možné léčit, aniž by člověk vyčerpal svou vlastní energii. Zkombinoval vše, co by bylo vhodné do Usuiho léčebného systému. Při meditacích na hoře Kuramě obdržel vyléčení pro sebe, ale také způsob jak pomáhat ostatním. A tento systém se používá dodnes pod názvem "Usui reiki".

 

 

     Co je reiki

Reiki je japonské slovo a v překladu znamená „Univerzální vesmírná energie“. Pod pojmem reiki si můžeme představit něco, jako záření jejíž vlastností je přenos energie či síly. Je to nejjednodušší přírodní uzdravující metoda. S reiki nemusíte energii vidět, ani se na ni koncentrovat a nedochází k úbytku vaší energie, ani ji od nikoho nečerpáte. Úspěšně ji používají lidé různých profesí i vyznání. Nejde o žádné náboženství a ani sektu.

 

 

     Jak reiki léčí

Představte si vaši energii jako řeku, která proudí vaším tělem. Volný a rovnoměrný tok je podmínkou dobrého zdraví. Pokud se tok zpomalí o různé překážky, nečistoty, nebo dokonce zastaví o „stavidlo“ dojde v těle k nerovnováze a tím i k nemoci. Léčení s reiki napřed hledá příčinu nemoci a následně tam nasměruje léčivou energii - odstraní překážky a tím zajistí rovnoměrný tok vaší energie - řeky.

 

 

     Použití reiki

Reiki se vždy přizpůsobí potřebám klienta a dá se kombinovat s ostatními metodami. Redukuje vedlejší nežádoucí účinky chemoterapie, ozařování, léků, operací. Zkracuje dobu léčení, zmírňuje nebo odstraňuje bolesti, snižuje stres a dodává optimismus. V historii přispěla k léčení prakticky všech známých nemocí a zranění. Reiki je mocná a jemná. Při léčení zvýší vaši energii, ale taky vám dodá příjemný a láskyplný pocit.